sobota, 1 czerwca 2013

Urodowe korzyści ćwiczeń     Wszyscy doskonale wiemy, że aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia wspaniale oddziałuje na nasze ciało. Piękna sylwetka nie jest jednak jedynym efektem, który możemy zaobserwować przy regularnych ćwiczeniach. Może zyskać na tym także nasza uroda! :)
     Oczywiście pierwszym krokiem jest zdrowe jedzenie. A gdy dodamy do niego jeszcze codzienny (chociaż 15-minutiwy) wysiłek fizyczny? Poprawi się wygląd naszej skóry i włosów. Niektórzy naukowcy twierdzą również, że będzie to miało pozytywny wpływ na zdrowie naszych zębów!

weheart.com

Kuracja przeciwzmarszczkowa. Ćwiczenia, działając na nas relaksująco (choć dziwnie to brzmi, to całkowita prawda!), mogą pomóc naszemu organizmowi w produkcji kolagenu, który ma zbawienny wpływ na naszą cerę. Kiedy się stresujemy, nasz organizm produkuje kortyzol. Zbyt duża jego ilość może powodować rozkład/rozpad kolagenu, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek oraz utratą jędrności skóry. Ćwicząc, wspomagamy wytwarzanie kolagenu i możemy tym samym wpłynąć na poprawę grubości skóry (im cieńsza cera, tym bardziej podatna na zmarszczki).
 
Kuracja przeciwtrądzikowa. Badania pokazują, że na gruczoły łojowe (produkujące tłuszcz na naszej cerze) mogą wpływać hormony stresu, a - jak już doskonale wiadomo - ćwiczenia obniżają poczucie stresu! Należy jedynie pamiętać, aby zawsze oczyścić całe ciało i twarz zaraz po wysiłku fizycznym

Oczyszczanie porów
. Podczas ćwiczeń, pot uwalnia się poprzez pory w naszej skórze. Proces ten pomaga oczyścić je z brudu, tłuszczu, martwego naskórka i bakterii.

Zdrowy uśmiech. Naukowcy odkryli (z pewnością byli to naukowcy amerykańscy ;), że ludzie, którzy dużo ćwiczą i zdrowo się odżywiają są w 40% mniej narażeni na choroby jamy ustnej - w szczególności na zapalenie dziąseł. 
  
Mocne włosy. Ćwiczenia poprawiają krążenie krwi w naszym organizmie, co stymuluje mieszki włosowe i pobudza wzrost włosów. Rezultat? Mocniejsze i zdrowsze włosy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz