niedziela, 24 lutego 2013

UDA się

     Która kobieta nie marzy o zgrabnych, smukłych, szczupłych udach? I bez grama zbędnego tłuszczu! Zaliczam się do tej grupy w stu procentach. Niestety, jest to ta część naszego ciała, która dość pozbywa się centymetrów. Ale nawet z takimi uparciuchami można sobie dać radę. Wystarczy wybrać właściwe ćwiczenia i sumiennie je wykonywać. Same masaże i kremy wyszczuplające - choć bardzo chciałabym wierzyć, że działają - nie uporają się z naszymi niedoskonałościami. Z pewnością są one w jakimś stopniu pomocne, ale nigdy w całości nie zastąpią wysiłku fizycznego. Dla uzyskania pożądanych efektów potrzebny jest systematyczny, dobrze skonstruowany trening.  
     Znalazłam zestaw ćwiczeń idealnych dla naszych ud! Przynajmniej trzy razy w tygodniu staram się poświęcić 30-40 minut właśnie na tę część mojego ciała i muszę przyznać, że pierwsze efekty poczułam dość szybko! Polecam każdej z Was - UDA się ;). 


NOŻYCE 
W pozycji leżącej na plecach, tuż nad ziemią, wykonuj nogami nożyce - myślę, że ćwiczenie to znane każdemu już od podstawówki nie wymaga większego wyjaśnienia ;). Ćwiczenie to nakierowane jest na wymodelowanie wewnętrznej strony ud. Nie jest łatwo wyćwiczyć akurat tę partię ciała. Zaleca się 15 powtórzeń w 1-2 seriach dziennie. 

UNOSZENIE NÓG W POZYCJI BOCZNEJ
Leżąc na boku z wyprostowanymi nogami
i głową umieszczoną na wyciągniętym ramieniu, należy lekko unieść biodra i obie nogi, opierając je na stopach. W drugim etapie wykonywania ćwiczenia trzeba podnieść nogę leżącą na zewnątrz i wytrzymać w takiej pozycji około 5 sekund. Trening polega na wykonaniu w ten sposób kilkunastu powtórzeń. Następnie należy wykonać takie samo ćwiczenie leżąc na drugim boku.

PRZYSIADY

Należy je wykonywać w szerokim rozkroku, przy czym stopy skierowane powinny być na zewnątrz pod kątem 45 stopni, a dłonie oparte na biodrach. Opuszczając biodra w kierunku podłogi i uginając nogi w kolanach, wykonuje się przysiady i pozostaje w tej pozycji przez kilka sekund. Wraz z wdechem należy wyprostować nogi i powrócić do pozycji wyjściowej. Przysiady te nazywane są przysiadami plie.

PODNOSZENIE NOGI DO PRZODU
W pozycji wyprostowanej przodem do krzesła należy chwycić się jego oparcia i podnieść wyprostowaną nogę do tyłu na wysokość 20 cm, przytrzymując ją w tej pozycji 5 sekund. Po wykonaniu 20 powtórzeń jedną nogą, należy wykonać ćwiczenie z drugą nogą.

PODNOSZENIE NOGI NA BOK
D
la równowagi przy tym ćwiczeniu najlepiej przytrzymać się mebla. Należy zgiąć nogę w kolanie i drugą podnieść w bok możliwie najwyżej. Trzeba wytrzymać w takiej pozycji 5 sekund, a następnie powoli opuścić nogę.

ŚCISKANIE UD
J
est to ćwiczenie wzmacniające wewnętrzne mięśnie ud, które polega na ściskaniu w pozycji siedzącej poduszki umieszczonej pomiędzy kolanami i udami. Należy ściskać kolana tak mocno, jak tylko się potrafi, przytrzymując w takiej pozycji nogi przez 5 sekund, a później rozluźniając mięśnie.

WYKROKI
W
pozycji wyprostowanej należy wykonać duży krok lewą nogą, zginając przy tym prawo kolano tuż nad powierzchnią podłogi. Po wykonaniu 15 powtórzeń ćwiczenia, to samo ćwiczenie należy rozpocząć na drugą stronę.
                    
                
weheartit.com

1 komentarz:

  1. Spoko ćwiczenia, pewnie że się uda! W nożycach trzeba bardzo pilnowć, żeby nie odrywać odcinka lędźwiowego. jak odrywamy to można robić wyżej niż tuż nad podłogą :)

    OdpowiedzUsuń